Spektakle dla dzieci

2021-12-01
Grafika artykułu: Spektakle dla dzieci
Minispektakle teatru cieni dla najmłodszych
W najbliższą niedzielę tj. 5 grudnia GOK odwiedzi Teatr Figurki. Zapraszamy najmłodszą widownię z rodzinami na dwa spektakle:
-godz. 14.30 – „Cieniowanki” – dla dzieci od 2 do 5 roku życia
-godz. 17.00 – „Skrzaty” – dla dzieci od 4 do 8 roku życia

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc pod numerami telefonu:
- 697 665 542,
- 606 697 863,
- (33) 876 35 67.

Przeczytajcie co sami autorzy piszą o widowiskach:
-Cieniowanki
"Czy można urosnąć do sufitu? Czy można zagrać na cieniu tamburyna? Jak zrobić cieniowego dinozaura? Tych pytań mamy mnóstwo, odpowiedzi trochę mniej! Ale uparcie szukamy, sprawdzamy i wymyślamy. W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, rzucamy cienie, gramy na nosie i tamburynie. Nasz spektakl jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw, znajdziecie tu labirynty, zwierzątka, tunele i mnóstwo pomysłów do wspólnej zabawy z Waszymi dzieciakami. W założeniu spektakl jest dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba."
-Skrzaty
"Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi… Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły. Teraz mało kto potrafi odróżnić krasnoludka od skrzata. Bo co my w ogóle o Skrzatach wiemy? Jeżeli odpowiedź brzmi: nic, albo: niewiele – to tym bardziej zapraszamy na wykład profesora Wróbla na temat zwyczajów i obyczajów skrzatów leśnych. Opowieść zrealizowana jest w technice teatru cieni i połączona z warsztatami."





CIENIOWANKI



SKRZATY