Literackie Posiady w Muzeum z... Stanisławem Chyczyńskim

2022-06-23
Grafika artykułu: Literackie Posiady w Muzeum z... Stanisławem Chyczyńskim
Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stanisławem Chyczyńskim z cyklu "Literackie posiady w Muzeum" w niedzielę 26 czerwca o godz. 17, podczas Jarmarku Świętojańskiego. Oczywiście w lanckorońskim Muzeum.
Podczas "posiadu" autor przedstawi swoje niepublikowane wiersze i opowiadanie. Wiersze refleksyjne i satyryczne, przekorne i dowcipne, liryczne i sarkastyczne...

Literackie posiady w Muzeum to wyjątkowe spotkania autorskie, podczas których autor i goście zasiadają przy wspólnym muzealnym stole, dyskutują, dzielą się myślą i wrażeniami. Z założenia kameralne i studyjne, zachęcają do powrotu do słowa, które otwiera wrażliwość, zatrzymania się w biegu, smakowania chwili.
A żeby nie było zbyt sentymentalnie, w niedzielnym "posiadzie" będzie nam towarzyszyła muzyka, która nastraja twórczo Stanisława Chyczyńskiego - heavy metal w wykonaniu kuzynów Chyczyńskich, czyli jego syna Jana i bratanka Arkadiusza. 

Stanisław Chyczyński (ur. 1959 r.) – poeta, prozaik, krytyk literacki. W 1986 r. ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako poeta debiutował w 1993 r. na łamach krakowskiego „Źródła”. Do 1995 r. zajmował się głównie malarstwem antyrealistycznym i ilustratorstwem książkowym. Publikował m.in. w: „Akcencie”, „Arcanach”, „Ateneum Kapłańskim”, „Czterdzieści i Cztery”, „Drodze”, „Frazie”, „Frondzie”, „Gościu Niedzielnym”, „Magazynie Literackim”, „Metaforze”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Nowych Książkach”, „Pograniczach”, „Przeglądzie Artystyczno-Literackim”, „Przekroju”, „Twórczości”, „Tytule”. Wydał 8 zbiorków autorskich, ostatnio „Byłem pomyłką” (Kraków 2012) i zbiór szkiców o literaturze „Życie poza nawiasem” (Bydgoszcz 2010), nominowany do nagrody im. J. Mackiewicza. Redaguje magazyn literacko-artystyczny „Nihil Novi”. Stale współpracuje z bydgoskim „Akantem” i poznańską „Okolicą Poetów”. Jest laureatem nagrody im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno (2001) oraz nagrody im. Klemensa Janickiego (2007). Uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem za Wybitne Zasługi dla Związków Żołnierzy WP, odznaczeniem Chwały Wiktorii Wiedeńskiej. Mieszka w Kalwarii Zebrzydowskiej.


Autor:
Anna Witalis-Zdrzenicka

Zdjęcia:
Anna Witalis-Zdrzenicka