Chóry śpiewały w GOK dla Emilki i Zosi

2022-11-14
Grafika artykułu: Chóry śpiewały w GOK dla Emilki i Zosi
Colour Voices z Krakowa i Star-Si z Warszawy uraczyli lanckorońską publiczność wspaniałym koncertem z Wielkim Sercem; nie tylko zgodzili się na zbiórkę pieniędzy na leczenie Emilki i Zosi przy okazji ich występu (za darmo), ale ofiarowali również 4 swoje płyty na licytację dla Dziewczynek. A publiczność licytowała serdecznie i wysoko.
Wielki gest muzyków rozumiemy lepiej, gdy znamy ich działalność. Spotkali się na Warsztatach Akademii Musicalowej Pawła Podgórskiego. Są amatorami, pracują w różnych zawodach, a łączy ich to, że kochają muzykę, chcą i potrafią śpiewać oraz zgadzają się z myślą Pitagorasa: "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów". Połączyła ich też idea Anny Sowy-Staszczak, która stworzyła festiwal Black or White, promujący profilaktykę nowotworów neuroendokrynnych.
W Lanckoronie pracowali wspólnie na warsztatach z Izą Mytnik w Dworze Lanckorona i Dagmary i Piotra Ciastków. Na scenie zaprezentowali repertuar wypracowany podczas tego intensywnego spotkania.
Widownia nagrodziła wykonawców owacją na stojąco, a muzycy vice versa - oklaskami i bisem dziękowali za gościnne przyjęcie, za zaproszenie do Lanckorony i za hojność dla Emilki i Zosi. Gorące, pełne wzruszenia słowa podziękowania do nich, do dyrektor GOK i do Państwa Ciastków skierował wójt Tadeusz Łopata, który w akcję pomocy Dziewczynkom angażuje się już od kilku miesięcy aktywnym wspieraniem imprez na ich rzecz, swoimi zabiegami np. w ministerstwie, a także szczodrością portfela.

Obydwa chóry przedstawiliśmy przy zapowiedzi koncertu. Po koncercie wypada nam przedstawić dwie niezwykłe, charyzmatyczne kobiety, które piszą teksty, komponują muzykę, wspaniale śpiewają i zarażają entuzjazmem obie strony koncertowej sali: scenę i widownię. Śpiewem i muzyką niosą nadzieję.

Dr hab. n. med. Anna Sowa-Staszczak, profesor UJ
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista I i II stopnia z chorób wewnętrznych, endokrynologii i medycyny nuklearnej. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego. W 2020 roku tytuł profesora uczelni. Specjalizuje się w endokrynologii ogólnej oraz onkologicznej, przede wszystkim w temacie nowotworów neuroendokrynnych. Jest  nauczycielem akademickim oraz członkiem PTE, PTMN, EANM oraz Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych.

Izabela Mytnik – wokalistka, trener wokalny, akordeonistka, pedagog, rehabilitant głosu. Wykładowca Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie, a także certyfikowany pedagog wokalny NVP. Pochodzi z Zakliczyna nad Dunajcem. Współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, a także wieloma zespołami, z którymi koncertuje w kraju, jak i za granicą. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego.




Autor:
Anna Witalis-Zdrzenicka

Zdjęcia:
Anna Witalis-Zdrzenicka
 
2024-12-06 Festiwal Anioł w Miasteczku 2024
2024-12-06 Koncert zespołu Czarny Motyl w Café Pensjonat
2024-12-07 Zapalenie światełek na lanckorońskiej choince
2024-12-07 Wigilia na ziemi lanckorońskiej - prezentacja z drgustacją
2024-12-07 Ange dans la Ville - muzyka francuska w Zakochanej Żyrafie


Archiwalna strona www