Licytujemy dzieła sztuki na rzecz naszych dzieci

2023-06-23
Grafika artykułu: Licytujemy dzieła sztuki na rzecz naszych dzieci
Siedmiu artystów plastyków, biorących udział w plenerze świętojańskim oraz uczniowie, którzy pracowali pod ich kierunkiem, przekazali na licytacje swoje obrazy. Ich aukcja będzie prowadzona podczas imprez jarmarkowych w muzeum i podczas koncertów. 
Cena wywoławcza obrazów artystów - od 150 do 200 zł. 
Cena wywoławcza prac uczniów to - 50 do 100 zł.
jesteśmy oczywiście otwarci na przyjęcie do licytacji także innych prac, które zechcieliby Państwo podarować na ten cel.
Zebrane pieniądze (zbiórka publiczna Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska nr 2015/1550/OR) zostaną przekazane na rzecz leczenia i rehabilitacji Emilii Słoniny i Rafała Kozieła.

Artyści biorący udział w plenerze:

Maciej Buś, Artysta Malarz, ukończył studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Stypendysta Rządu Francuskiego 1999/2000, brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od wielu lat artystycznie związany z Lanckoroną w której często odbywa
plenery. Z inspiracji tych działań w roku 2019 zainaugurował projekt Mobilnej Pracowni Artystycznej w Lanckoronie, który kontynuuje do dziś, malując obrazy i zarazem współtworząc lokalny krajobraz artystyczny.

Małgorzata Flis -  studiowała  na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Książki uzyskała w 1985 roku. Maluje i wystawia obrazy olejne, pastele i akwarele, inspirowane muzyką, ruchem i rytmem. Tworzy ilustracje do książek dla dzieci, podręczników oraz wydawnictw muzycznych wieloma tradycyjnymi technikami - akwarelą, gwaszem i pastelami, wykorzystując naturalny ślad malarskiego gestu na fakturze papieru. Projektuje szatę graficzną książek, płyt i czasopism, kalendarze i wizerunki firm.  Wspólnie z mężem, grafikiem komputerowym, prowadzi pracownię grafiki, gdzie realizują zadania graficzne od projektu poprzez ilustrację i zdjęcia aż po druk. W Lanckoronie dobrze znana też jako autorka oprawy graficznej Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych.

Emilia Garbień - absolwentka kierunku Malarstwo (pracownia Prof. Janusza Matuszewskiego, dyplom w 2020 roku)  oraz kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (dyplom w 2021 roku) na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kończyła również Liceum Plastyczne im. Józefa Kluzy w Krakowie. W 2019 roku trzymała wyróżnienie, a w 2021 III miejsce w konkursie malarskim A co z wartościami organizowanym przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu. Kilkukrotna laureatka stypendium Grupy Eurocash, stypendium Klubu Krakowskiego oraz stypendium rektora Akademii Sztuk Pięknych. jej prace były wystawiane w wielu prestiżowych galeriach, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Rydze.

Piotr Latuszek - lanckoronianin, student ASP w Krakowie. Autor logo Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie. 

Monika Nogieć - Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach. Dyplom z Rzeźby w pracowni prof. Henryka Sikory. Nauczycielka w Szkole Podstawowej w Lanckoronie. O swojej artystycznej pasji mówi: "Każdego dnia czuję wdzięczność, że jest mi dane w życiu zajmować się akurat Sztuką. Nie potrafię długo wytrzymać bez malowania, rzeźbienia lub mniejszego rękodzieła. To jest moje powietrze, trochę misja, żeby przeżyć życie inaczej, żeby zostawić po sobie jakiś ślad."

Grzegorz L Piotrowski - absolwent ASP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał  w pracowni  prof. Piotra C. Kowalskiego w 2004 r.  Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa w latach 2000, 2001 i 2002.  Członek ZPAP. Ma na swoim koncie około 100 wystaw indywidualnych. Uczestnik wielu plenerów malarskich oraz wielu innych przedsięwzięć artystycznych. Prowadzi warsztaty artystyczne. Zajmuje się książką artystyczną, akcjami plenerowymi i ceramiką.

Agnieszka Sowa-Łapcik - malarstwem, zajmuje się od ponad 15 lat. Ukończył w tym kierunku studia magisterskie w Cieszynie. Jest laureatką wielu nagród, w tym drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie graficznym na Ekslibris Czesława Miłosza. Prace rysunkowe, malarskie i fotograficzne Agnieszki były wystawiane m.in. w Krakowie, Myślenicach, Nowym Wiśniczu, Cieszynie i Zabrzu. Głównym źródłem jej inspiracji są ludzie.








Autor:
Anna Witalis-Zdrzenicka

Zdjęcia:
grafika Anna Witalis-Zdrzenicka
 
2024-12-06 Festiwal Anioł w Miasteczku 2024 - program
2024-12-06 Koncert zespołu Czarny Motyl w Café Pensjonat
2024-12-06 Anioł w Miasteczku - charytatywnie
2024-12-06 Spektakl performance Źródło
2024-12-07 Zapalenie światełek na lanckorońskiej choince


Archiwalna strona www