Akolada Izdebnicka

Grafika artykułu: Akolada Izdebnicka
Akolada Izdebnicka

Stowarzyszenie działa od: grudnia 2021 (do KRS wpisane w kwietniu 3013)
Zarząd stowarzyszenia
Cecylia Lang - prezes
Bronisława Bochenek - skarbnik
Zofia Stanisława Grudzińska-Ożóg - skarbnik
Anna Cieśla - sekretarz
Zdzisława Zaręba, Zofia Cora - członkinie zarządu
Kontakt: 785377970

Działalność: Nazwa stowarzyszenia od początku budziła pewne zdziwienie, należy więc  wyjaśnić, że "akolada" jest terminem muzycznym, oznaczającym klamrę spinającą 2 lub więcej pięciolinii, na których notuje się współbrzmiące przebiegi muzyczne, a w partyturze wyodrębnia partie poszczególnych grup instrumentów. Nasza nazwa jest więc symbolem tego, że chcemy łączyć ludzi bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, czy miejsce zamieszkania.  Pragniemy robić coś pożytecznego i dobrego nie tylko dla siebie, ale też dla miejscowej społeczności, młodzieży, dzieci, ludzi starszych i osób niepełnosprawnych. Organizujemy spotkania integracyjne, konkursy, warsztaty, wycieczki krajoznawcze i zagraniczne, wyjazdy do teatru i kina. 
Współpracujemy  ze szkołą, przedszkolem,  stowarzyszeniami z gminy Lanckorona, Fundacją " Mila" z Krakowa, Babiogórskim Stowarzyszeniem "Zielona Linia", KGW z Ryczowa oraz Klubem "Złota Jesień" z Zabierzowa. Jesteśmy zapraszani  na ich imprezy, a oni są też gośćmi u nas.
W ciągu tych lat działalności zrealizowaliśmy, dzięki funduszom z zewnątrz, kilka projektów: m.in. cykl warsztatów artystycznych pod kierunkiem artystki plastyka Małgorzaty Rawskiej, opracowałyśmy dwa questy dotyczące naszej miejscowości, wydałyśmy  broszurkę "Zapisane nie zginie" - Izdebnik we wspomnieniach i starej fotografii, ponadto zorganizowaliśmy wystawę tych zdjęć w remizie strażackiej. 
Grupa entuzjastek stowarzyszenia spotyka się w każdy wtorek o godz.18.00, podczas których przygotowujemy wybraną techniką przedmioty, które prezentują nasze dokonania na wystawach rękodzieła lub są prezentami dla naszych przyjaciół. Interesuje nas każda technika: decoupage, filcowanie, odnawianie i postarzanie przedmiotów, "zimna porcelana", papieroplastyka, kwiaciarstwo, szycie itp. 
Zgodnie z nazwą naszego stowarzyszenia lubimy też śpiewać, a więc nie są nam obce chóralne i solowe wystąpienia. W 2019 r. przygotowałyśmy nawet jasełka, niestety, szerszej publiczności mogłyśmy je zaprezentować tylko raz. 
Nasze stowarzyszenie jest bardzo aktywne przy organizacji różnych sołeckich lub gminnych imprez np. Święta Niepodległości, Wigilii i rocznic. Nie brakuje nam pomysłów, chęci i zapału. Jesteśmy otwarci na współpracę, wyzwania i nowych członków, dlatego zapraszamy do naszej grupy wszystkich chętnych - młodych i starszych, bo każdy znajdzie u nas coś ciekawego dla siebie.


 
2024-10-26 Popołudnie z przysmakami w muzeum
2024-12-07 Konkurs na szopkę lanckorońską


Archiwalna strona www